• Miejsce na reklame.
20
Feb

Skarby Danii

Skarby Danii

Północna cześć Europy nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam szczególnie wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo bogatej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo ciekawych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!

Podobne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.